Imigracijos ribojimo paradoksas

Tie, kas imigracijų laiko neigiamu dalyku, kaip didžiausią blogį paprastai pateikia imigrantus, kurie užima visas prasčiausiai apmokamas ir „purviniausias“ darbo vietas; tokia pozicija ir Lietuvoje, ir visoje Europoje, ir JAV tiek paplitusi, kad nieko nestebina. Ir gerokai mažiau tokių lunatikų, kurie reikalautų visiškai uždrausti brangiai apmokamų specialistų (mokslininkų, krepšinio žaidėjų ir pan.) imigraciją.

Manoma, kad migracijos klausimas buvo vienas pagrindinių, dėl kurių Didžiojoje Britanijoje nugalėjo Brexit referendumas. Vykdant rinkiminius pažadus, Britanijos vyriausybė apribojo imigracijos galimybes (iš esmės, paliko galimybės tik brangiai apmokamiems darbuotojams, įvairaus plauko specialistams ir pan.), be to, dėl COVID pandemijos daugelis darbuotojų iš Rytų
Europos išvyko namo. Sėkmingai vykstant skiepijimo nuo COVID kampanijai, Didžioje
Britanija dabar jau atidaro barus, kavines ir restoranus – ir štai paaiškėjo, kad barams trūksta darbuotojų, o Britanijos piliečiai visiškai nenori dirbti padavėjais už minimalią algą
Straipsnis Britanijos tabloide „Daily Mail“

https://www.dailymail.co.uk/news/article-
9514673/Britains-bouncing-pubs-restaurants-booming-problem-shortage-staff.html

“Where have all the waiters gone? Booming pubs and restaurants face staff shortage – and they won’t work for crumbs any more”.

Situacija neapsiriboja vien barais ir restoranais – panaši situacija su viešbučių aptarnaujančiu personalu bei žemės ūkiu (BBC duomenimis, pastangų pritraukti britus į vaisių ir daržovių skynimo darbą davė tik 5% rezultatą).

Taigi britai, nepatenkinti imigracija, balsavo už Brexit, ir gavo rezultatą – britai (vietiniai) dabar skatinami užimti prasčiausiai apmokamas darbo vietas (tuos darbus anksčiau dirbo imigrantai, daugiausia iš Rytų Europos), o užsieniečiai skatinami užimti geriausiai apmokamas darbo vietas (naujoji “taškų” imigracijos sistema).

Atrodytų, nacionalistai ir patriotai turėtų norėti, kad jų tautos atstovai užimtų geriausiai apmokamas darbo vietas, palikdami prasčiausias darbo vietas visokiems imigrantams? O gi, pasirodo, ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *